10 грудня Всесвітній день футболу

10 грудня Всесвітній день футболу (World Football Day) відзначається за рішенням ООН. Таким чином, міжнародне співтовариство віддає данину цьому виду спорту, який для багатьох мільйонів не просто гра, а стиль життя.  Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася гра Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати хорошу фізичну форму.  Коли вперше з’явилася ця гра, точно ніхто не знає. Деякі стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в 8 столітті. На полі битви, після битв, вони штовхали відрубані голови супротивника.  Про цю гру відомо дуже мало – те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів, і що вона була відома вже три тисячі років тому. А сітка на футбольних воротах вперше була використана в березні 1891 року під час матчу між збірними Півночі і Півдня Англії.  У футбол грали і в Давній Греції, і в Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї відповідно – застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Чемпіонат Європи з футболу 2012 року (офіційна назва – UEFA EURO 2012 ™ Poland-Ukraine) стане 14-м чемпіонатом Європи по футболу, футбольним турніром для європейських країн, що проводяться раз на чотири роки під егідою УЄФА. Турнір буде проводитися спільно Україною та Польщею, розпочнеться 8 червня 2012 року і завершиться 1 липня 2012 року. Це буде третій турнір в історії європейських національних футбольних першостей, господарями якого є дві країни.

Матчі ЄВРО-2012 пройдуть на стадіонах Києва, Донецька, Харкова, Львова, Варшави, Гданська, Познані та Вроцлава. Відкриття чемпіонату відбудеться у Варшаві, а фінал – у Києві.

One thought on “10 грудня Всесвітній день футболу

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s