День президентів США (Presidents’ Day)

Картинки по запросу день президентів

Свою історію сьогоднішнє свято День президентів (Presidents ‘Day) веде ще з лютого 1782 року, коли місто Річмонд, штат Вірджинія, провів перше публічне святкування дня народження Джорджа Вашингтона (Washington’s Birthday), першого Президента Сполучених Штатів Америки, який народився 22 лютого 1732 року.

До початку 19 століття цей день став справжнім національним святом, який був відомий проведенням розкішних балів, на яких видні суспільні діячі вимовляли свої промови.

У 1885 році 22 лютого було оголошено загальнонаціональним святом в честь дня народження Джорджа Вашингтона.

Але це ще не все. У далекому 1860 до влади прийшов ще один великий американець — Авраам Лінкольн (Abraham Lincoln), який, будучи Президентом, об’єднав воюючі в громадянській війні південні і північні штати країни і скасував рабство. Його день народження (12 лютого) вперше відзначили в 1865 році, коли обидві палати Конгресу зібралися для того, щоб вшанувати його пам’ять. І хоча цей день ніколи не був оголошений загальнонаціональним святом, він до цих пір відзначається американцями в багатьох штатах.

Президент Річард Ніксон (Richard Nixon) в 1971 році подав ідею перейменувати день народження Вашингтона в День президентів, пропонуючи шанувати не одного лише Вашингтона (як за законом) або ж Лінкольна (за сформованою традицією деяких штатів), а й інших, хто служив своїй країні на посту Президента США. І хоча ця пропозиція не переросла в закон, вона глибоко вкоренилась в суспільній свідомості.

Таким чином, третій понеділок лютого багато відзначають як День всіх президентів США, хоча офіційно це свято залишається Днем народження Джорджа Вашингтона. Працівники державних установ в цей день відпочивають. Для магазинів ж і супермаркетів — це лише черговий привід скористатися триденним вихідним і влаштувати розпродажу зимових моделей, вплітаючи в рекламу легенди про президентів різних часів.

http://calendate.com.ua/holiday/237

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s